1) Pradžia

“Periferizuojant Europą: Rytų / Pietų translokalios politikos ir praktikos  susitikimas“

Kviečiame registruotis į “Periferizuojant Europą: Pietų/Rytų Europos translokalios politikos ir  praktikos  susitikimą“, kuris įvyks 2015m. liepos 30 – rugpjūčio 2 d. Žeimių Dvaro Sodyboje.

Registruotis galite elektroniniu paštu peripheralizingeurope [at] gmail.com arba užpildydami šią (https://es.surveymonkey.com/s/BT79HLB) anketą. Registruotis galite iki birželio 15d.

2) Apie Renginį

„Periferizuojant Europą“

Rytų/Pietų Europos translokalios politikos ir praktikos susitikimas

Periferizuojant Europą” tai aktyvistų, akademikų bei meninkų susijusių su Europos periferija susitikimas, kuris įvyks 2015 m. liepos 30- rugpjūčio 2 dienomis Žeimių Dvaro Sodyboje. Susirinkę iš Rytų ir Pietų Europos periferijų bandysime apsikeisti žiniomis ir patirtimi bei nubraižyti dabartinės situacijos kontūrus, šio krizėje merdinčio žemyno pakraščiuose.

„Periferizuojant Europą“ tai mėginimas persvarstyti Europos krizę iš jos pakraščių požiūrio taško, suvokiant, kad periferija, kaip erdvė, yra ne tik būtina centro reprodukcijai, tačiau ir vieta kontra-hegemoninių diskursų bei pasipriešinimo metodų artikuliacijai. Todėl mes bandysime permąstyti įvairias periferinio regionalizavimo formas bei pasipriešinimo metodus, kalbėdami apie mūsų pozicionavimą, prioritetus ir organizavimasi, kad įgalintume naujas interpretacijas bei susijungimo formas tarp šių periferinių regionų. Šio susitikimo tikslas yra sužinoti tiek išskirtines/vienetines patirtis, tiek ir bendras dilemas bei išvystyti bendras sąvokas tarp jų tam, kad sukurtume patirties apsikeitimo ir tarpusavio palaikymo/paramos/pagalbos tinklus.

Šiame susitikime skirtingais formatais nagrinėsime įvairias temas, pradedant mikro-politika baigiant geopolitinėmis problemomis, užsiimsime kūrybinėmis dirbtuvėmis, atviros formos bei moderuojamomis diskusijomis. Nuo ketvirtadienio vakaro (liepos 30d.) iki sekmadienio popietės (rugpjūčio 2d.) numatomos šios diskusijų temos: Socialiniai judėjimai ir politika Lietuvoje; Žinių ir gebėjimų produkcija tarp teritorijų ir kontekstų; Periferija ir posovietiniai geopolitiniai konfliktai; Migracija ir per(si)kėlimai/išgyvendinimai iš periferijos; ir Socialiniai judėjimai ir naujos rinkiminės platformos.

Organizatoriai: LeftEast, Murmurae, Egzilis

Parama: Fundacion de los Comunes, Žeimių dvaro sodyba

Kada: Liepos 30- rugpjūčio 2 dienomis.

Kur: Žeimių Dvaro Sodyboje; Žeimiai, Jonavos raj.

Kaina: nakvynė ir apgyvendinimas nemokamai. Maistas ir gėrimai – 10 Eur/dienai. Šiuo metu bandoma organizuoti dalinis kelionės išlaidų padengimas svečiams iš užsienio, tad žmonių, turinčių informacijos apie finansavimo šaltinius (ar energijos jų ieškant), pagalba šiltai laukiama.

Registracija: iki birželio 15d. užpildant ŠIĄ (https://es.surveymonkey.com/s/BT79HLB) formą arba kontaktiniu elektroniniu paštu, kuriuo taip pat siūlome kreiptis iškilus klausimams: peripheralizingeurope@gmail.com.

Registracijų patvirtinimai ir nakvynės vietos (lovų kiekis ribotas (~30), tačiau vietos kempingui apstu) bus paskelbtos birželio 20d.

3) Programa

Liepos 30- Rugpjūčio 2 diena, Kaunas/Žeimiai

/// Liepos 30d. Ketvirtadienis, Kaunas (Vytauto Didžiojo Universitetas)

16:00-17:30 val. Priėmimas ir vieša diskusija- „Pasipriešinimas privatizacijai ir prekariškumui Rytų ir Pietų Europos periferijose“. Renginio atidarymo diskusijoje, prieš pasivaikščiojimą po miestą su vietiniais kolektyvais iš Kauno, dalyvaus savo srities ekspertai akademikai-aktyvistai, kurie pasidalins įžvalgomis apie privatizaciją, žemės nusavinimą ir gentrifikaciją post-socialistinėse šalyse.

18:00-19:30 val. Pasivaikščiojimas po Kauną.

Ekskursija su vietiniu kolektyvu iš Kauno, prisimenant socialinių judėjimų istorijas ir pasakojimus, politinius ir geopolitinius nutikimus urbanistinėje miesto teritorijoje.

20:00 val. Kelionė autobusu į Žeimius ir vakarienė.

/// Liepos 31d. Penktadienis, Žeimiai

10:00-13:00 val. Kūrybinės dirbtuvės I. Žinių ir gebėjimų produkcija tarp teritorijų ir kontekstų. Šiose dirbtuvėse pradėsime nuo Europos pakraščiuose ir tarp jų esančių translokalių tinklų (žurnalų, leidybos platformų, organizavimosi procesų, susijungimų ir tt.) braižymo. Išgirsime detalius pasakojimus kaip ir kodėl tokie tinklai kaip LeftEast, Agora99 ar Precarity Office Vienna bando adresuoti komunikacijoje ir žiniose esančias spragas bei diskutuosime apie privalumus ir iššūkius tarpkontekstiniame vertime ir lingvistinėse sferose. Dėmesį telksime į tokius klausimus, kaip vertimas ir skirtumai, metodologija ir jų politika/etika, epistemologija ir jos geopolitika bei metodus ir kelius, kuriais bendraujame su institucijomis ir finansavimo šaltiniais (universitetai, NVO ir kt.)

15:00-18:00 val. Diskusija I. Periferija ir Šaltasis Karas- senos takoskyros ir nauji geopolitiniai konfliktai. Šioje diskusijoje dėmesį telksime į Šaltojo Karo retorikos reaktyvaciją. Nors imperinės jėgos ir agresija dingo kartu su socialistinio bloko išformavimu, tačiau nauji susigrupavimai, alijansai ir galios pusiausvyros dažnai tapo interpretuojamos ta pačia binare Šaltojo Karo priešpriešų logika. Šios diskusijos tikslas yra išnagrinėti atsinaujinusios nacionalinės ir viršnacionalinės Šaltojo Karo struktūros manifestacijas ir padarinius institucinei ir iš-apačios-kylančiai politikai Europos periferijose.Nagrinėsime naujas geopolitines aplinkybes ir mikropolitines reakcijas bei bandysime ieškoti kelių ir taktikų, kaip problematizuoti šią transnacionalinę binarinę logiką ir kaip sukurti transnacionalinį solidarumo tinklą su tais, kurių gyvenimai ir politinės praktikos yra veikiamos naujų šaltųjų ar karštųjų karų.

21:00 val. Filmas

/// Rugpjūčio 1d. Šeštadienis, Žeimiai

10:00-13:00 val. Kūrybinės Dirbtuvės II. Migracija ir per(si)kėlimai iš periferijų.

Šiose kūrybinėse dirbtuvėse analizuosime buvusią ir esamą migracijos dinamiką – protų ir sielų nutekėjimą Rytuose ir krizinės migracijos bumą Pietuose – bei šių procesų padarinius/reikšmę kolektyviam organizavimuisi. Bandysime adresuoti šią problemą iš translokalių ir lokalių veiksnių pozicijos bei diskutuosime apie ryšio išlaikymo, abipusės pagalbos ir aljanso kūrymo strategijas. Pagrindinis terminas šiose dirbtuvėse bus situaciškumas (ang. Situatedness), kaip nuoroda į įvairius būdus kuriais nuolatos įsiliejama į etiką ir politiką specifiniuose kontekstuose, už binarinės lokalumo/globalumo logikos ribų. Pavyzdžių semsimės iš lietuvių ir kitų rytų europiečių, kur milijonai emigravo iš periferijos į centrą, taip pat iš dalyvių ir šiuo metu aktyvių kolektyvų patirčių.

/// 15:00-18:00 val. Diskusija I. Socialiniai judėjimai ir naujos rinkiminės platformos

Šios diskusijos tikslas yra aptarti skirtingas partijų ir pilietinės visuomenės platformų kūrymo patitis, kurios bando „atsiimti institucijas“ (kaip tai vadinama Ispanijoje) ir sukurti kontra-hegemoniją. Išgirsime apie Syrizos (Graikija), Podemos (Ispanija) ir 4K (Vengrija) partijų kūrimo strategijas ir apie municipalinius savivaldos judėjimus, tokius, kaip Barcelona En Comu‘ ir Ahora Madrid. Dėmesį telksime į strategijas bei konjunktūras, metodologiją ir dalyvavimą bei į santykį su universitetais, žinių produkcija ir (stipriomis/transversaliomis) hipotezėmis.

22:00 val. Šaltojo Karo vakarėlis

/// Rugpjūčio 2 d. Sekmadienis, Žeimiai

11:00-13:00 Galutinė Asamblėja

4) Registracija

Jeigu jums įdomu sudalyvauti, užpildykitie šią (https://es.surveymonkey.com/s/BT79HLB) anketą ir mes su jumis susisisieksime iki birželio 20 d. patvirtinti ar turite vietą. Mūsų renginio galimybės leidžia ne daugiau 40 žmonių (dėl nakvynės bei formato), taigi visų norinčių sudalyvauti priimti negalėsime. Prioritetas bus skiriamas dalyviams iš rytų/pietų periferijų balansuojant tarp projektų/tinklų/prieigų. Jeigu turite klausimų, susisiekite (peripheralizingeurope@gmail.com)

5) Kur

Susitikimas vyks Žeimių Dvaro sodyboje 40km nuo Kauno.

Anuncios